Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

oblačno
Ponoči bo na vzhodu delno jasno, drugod pretežno oblačno. Predvsem v severozahodni Sloveniji ter na območju Snežnika in Kočevske bo občasno deževalo. Pihal bo jugozahodnik, ob morju jugo. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 13 stopinj C.
12°C | 17°C
četrtek, 27.04.2017
14°C | 16°C
petek, 28.04.2017
12°C | 16°C
sobota, 29.04.2017
8°C | 19°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 20°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Množično 'z glavo skozi zid'


KULTURA, DOGODKI

| |
02.10.2012      11:15
A A

Množično 'z glavo skozi zid'


Zadnji vikendi v septembru so že tradicionalno rezervirani za Štrudlfest. Tudi letošnje leto, že 13. po vrsti, je tako v mesto stopila kultura z veliko začetnico. Še bogatejša štiridnevnica, je ponovno zasijala in obiskovalcem stopila še korak bližje.


Obisk je bil vseskozi množičen
Obisk je bil vseskozi množičen
Deli:
Festival je upravičil svoje napovedi; sodeč po obisku in bučnih aplavzih, se za njegovo prihodnost, še manj priljubljenost, ni bati.

Po navdihu izrednega domačina, Danila Lokarja (letos mineva 120 let od njegovega rojstva), zdravnika in pisatelja, upodabljavca ljudi in življenja Vipavske doline, je ekipa festivala Štrudlfest, iz njegove novele - Z glavo skozi zid, črpala slogan, rdečo nit letošnjega dogodka. Tako je z njim, ki mu je bila posvečena tudi veličastna otvoritvena slovesnost, v dolino in širše, ponovno stopila srčna umetnost. Gledališke predstave, film, glasba, delavnice - Damjana Golavšek, Matija Solce, dijaki Veno Pilon Ajdovščina, OŠ Danila Lokarja, KID Teodozij iz Vrhpolja & DD Studio, čisto pravo grško gledališče, komik Klemen Bučan, Kvartet Nova, Gledališče Glej in drugi…, so polnili prizorišča in v času, kjer sta potrebna predvsem upanje in optimizem, sporočali prav to.

Ekipa organizatorjev, ki tvorijo Kulturno umetniško društvo Javorov hudič: Tadeja Ličen, Polona Krušec, Peter Avbar, Peter Bajnoci, Jani Peljhan, Justina Ipavec, Tanja Lozej, Teneja Jejčič, Maruša Lemut, Greti Kobal, Ana Kete, Aleksandra Petkovič, Kristjan Bajec, Dejan Slokar, Lara Batič in še mnogi drugi, so se tokrat res izkazali s programom, tako da je med in pofestivalski vtis zares sladek.
Poseben čar je dodala tudi podoba festivala, ki jo je zasnovala Tanja Lozej, punce iz društva Forum pa so obogatile zunanjost Dvorane prve slovenske vlade.

Sicer so štirje dnevi v Ajdovščino prinesli kar okoli 20 predstav, predvsem je razveseljivo dejstvo, da jih je bilo kar 6 domačih. Tako bogato dogajanje si ekipa šteje za poseben uspeh, saj časi zahtevajo varčnost, a je tu občina Ajdovščina podala roko in, kot vsako leto, finančno podprla dogodek.

KUD je sicer tudi letos sodeloval z Mladinskim centrom Hiša mladih, s katerim je pripravil Art market in Stand up komedijo, novost pa je ponovno obujeno sodelovanje s Klubom ajdovskih študentov in dijakov. Vsako leto se z veseljem s svojim umetniškim programom pridružuje tudi Lična hiša. Posebnost letošnjega Štrudlfesta je bilo še sodelovanje z Zvezo kulturnih društev Ajdovščina, ki je prav v okviru festivala pripravila uvodno predstavo otroškega abonmaja.

Festival je torej postal tudi povezovalec različnih kultruno - umetniških povezovanj, organizacij in društev Ajdovščine, kar si šteje v čast in zavezo, da bo s tem, še širše, tudi nadaljeval.

Prav s KAŠ - em pa bo KUD Javorov hudič tudi čez leto pripravlja predstave in druge kulturne dogodke, kar pomeni, daje bil Štrudlfest pravzaprav 'le' slovesna uvertura, napoved v več kot pestro umetniško leto.

Tako vam danes organizatorji ne kličejo: »Nasvidenje prihodnje leto, ampak na snidenje že čez slaba dva meseca, ko se zopet srečamo na ajdovskem odru, ki si ga je Štrudlfest in vi, spoštovane in spoštovani, že vzel za tisti kraj, kjer se razpirajo zidovi, odstirajo zavese in prižigajo žarometi; kraj – povezovalec nas vseh in tistega v nas!«

P. K.

Foto: Ana Kete, Polona Ipavec in udeleženci iz štrudlove fotografske delavnice
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 185
Izšla: 31.03.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
April 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
28.04.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Sara Renar
01.05. - 02.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Anne m. Christiansen + Pacino
05.05. - 06.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Buran
28.04.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Sara Renar
29.04.2017 | Družabni dogodki
Hardcore v žilo: Mališa Bahat, Mysery for a living in Nailed in
01.05. - 02.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Anne m. Christiansen + Pacino
03.03. - 30.11.2017 | Tečaji in delavnice
PREDAVANJA IN DELAVNICE PREDELAVE SADJA, ZELIŠČ V UČNEM CENTRU BRJE 2017
05.05. - 06.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Buran

Bodite prvi pri oddaji mnenja.