Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.10.2016

pretežno oblačno
Proti večeru se bo dež na zahodu okrepil in ponoči zajel večji del države, vmes lahko tudi zagrmi.
12°C | 21°C
četrtek, 27.10.2016
9°C | 20°C
petek, 28.10.2016
4°C | 18°C
sobota, 29.10.2016
4°C | 19°C
nedelja, 30.10.2016
5°C | 19°C
Opozorila
Torek, 25.10.2016 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Marko Ferjančič osvojil Beograd


KULTURA, ŠOLSTVO

| |
19.12.2013      18:27
A A

Marko Ferjančič osvojil Beograd


Med 14. in 17. decembrom 2013 je v Beogradu, v organizaciji Muzičke škole Stanković, potekalo 11. mednarodno pevsko tekmovanje Lazar Jovanović, tekmovanje solo pevcev. Tekmovanja so se udeležili tudi pevci iz glasbene šole Vinka Vodopivca iz Ajdovščine.


Borut Peljhan, Jerica Rudolf, Vladimir Mlinarić in Marko Ferjančič
Borut Peljhan, Jerica Rudolf, Vladimir Mlinarić in Marko Ferjančič
Deli:

V soboto je v prvi kategoriji nastopil Luka Vetrih, učenec prof. Katarine Perger Vodnjov in osvojil drugo nagrado. Na klavirju ga je spremljala prof. Urška Vidic. V ponedeljek sta prvič nastopila tudi pevca iz razreda prof. Jerice Rudolf. Borut Peljhan je nastopil v III. kategoriji, Marko Ferjančič pa v najvišji, IV. kategoriji. Oba sta uspešno prešla prvo etapo in se uvrstila v nadaljevanje tekmovanja. V torek je najprej v svoji kategoriji nastopil Borut in osvojil končno tretjo nagrado. Marko se je s svojim programom v drugi etapi predstavil uro za njim in prepričal žirijo ter osvojil absolutno prvo nagrado v IV.kategoriji. Ob zaključku tekmovanja sta se predstavila še v kategoriji 'operni ansambli' in osvojila tretjo nagrado. Svoj odlični delež k nastopu in interpretaciji Marka in Boruta je prispeval prof. Vladimir Mlinarić s svojo izvrstno klavirsko spremljavo.

Marko je bil za svoj dosežek izbran in nagrajen z enodnevnim seminarjem, ki ga je vodil bas-baritonist David Bižić, tudi član žirije. Prav tako je dan po zaključku tekmovanja pel na zaključnem koncertu nagrajencev in na najlepši način zaključil udeležbo ajdovskih pevcev na tekmovanju v Beogradu.

AP

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 179
Izšla: 30.09.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.