Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.04.2017

pretežno oblačno
Danes bo na vzhodu precej jasno, proti zahodu pa bo oblačnost naraščala. Predvsem v zahodni Sloveniji bo občasno deževalo. Krepil se bo jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 21, v severozahodni Sloveniji malo nad 10 stopinj C.
11°C | 17°C
sreda, 26.04.2017
12°C | 17°C
četrtek, 27.04.2017
14°C | 16°C
petek, 28.04.2017
12°C | 18°C
sobota, 29.04.2017
8°C | 18°C
Opozorila
Torek, 25.4.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
17°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Mali veliki čudeži v Lični hiši


KULTURA

| |
19.11.2013      14:54
A A

Mali veliki čudeži v Lični hiši


Odprtje razstave akademskega slikarja Mateja Metlikoviča s tem naslovom, zadnje v nizu letošnjih razstav, je bilo v soboto 16. novembra v galeriji Lična hiša v Ajdovščini.


Odprtje razstave
Odprtje razstave
Deli:

Avtor  Matej Metlikovič na razstavi predstavlja izbor del zadnjih let. V pogovoru z vodjo galerije Lična hiša Polono Kunaver Ličen se je avtor sprehodil po razstavi, predstavil vsebino razstavljenih del in pokazal na notranje vzgibe, po katerih so dela nastala. 

Poleg dveh nekoliko večjih kompozicij na platnu (diptih na temo Dvojna fantazija) in ene v steklu je tokrat poudarek na novejših delih manjših in miniaturnih formatov. Gre za cikle, ki jih je poimenoval Imaginacije (akrili na platnu in na papirju), Ikone ljubezni (male slike na lesenih ploščicah) in Zariski sanj (miniature na papirju in valoviti lepenki).

Za razliko od večjih formatov ali monumentalnejših sakralnih kompozicij, ki jih ustvarja na način zbranega komponiranja in usklajevanja delov v celote, manjša dela nastajajo na spontan, bolj ali manj improviziran način, kot rezultat impulzivnejših slikarskih eksperimentiranj, iskanj in raziskovanj. Željan je teh podob, saj z njimi vedno znova stopa v živ odnos s tem, kar se dogaja v njem, z njim, z nami in med nami. To so njegovi  mali čudeži, ki so hkrati tudi veliki! Saj so teme, ki se jih loteva, pravzaprav velike, celo monumentalne in arhetipske: teme ljubezni, hrepenenja, klicanja, kričanja, šepetanja, molitve, petja, poljubov, poleta in sanjarjenja ... Ne glede na velikost formatov so to podobe tega, kar nas iz središč naših notranjosti poganja naprej in navzgor, nas navdihuje, razveseljuje in tolaži, omogoča dialog in medčloveško bližino, hrani spomine ljubezni in sanj, sproža ustvarjalne impulze ter prebuja nova upanja in pričakovanja.

Povsem v duhu same razstave  je bila tudi čudovita glasbena popestritev, ki sta jo izvedla mlada  glasbenika Silvana Nuhijeva in Jakob Grčman.

Imaginacije, Zariski sanj in Ikone ljubezni vas v  vsej barvni ubranosti in estetski čistosti v Lični hiši pričakujejo do 4. januarja 2014.  

Niko LIčen

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 185
Izšla: 31.03.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
April 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
28.04.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Sara Renar
28.04.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Sara Renar
29.04.2017 | Družabni dogodki
Hardcore v žilo: Mališa Bahat, Mysery for a living in Nailed in
03.03. - 30.11.2017 | Tečaji in delavnice
PREDAVANJA IN DELAVNICE PREDELAVE SADJA, ZELIŠČ V UČNEM CENTRU BRJE 2017

Bodite prvi pri oddaji mnenja.