Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.10.2016

pretežno oblačno
Popoldne bo na Primorskem deloma sončno. Drugod bo pretežno oblačno, še bodo krajevne padavine, deloma plohe, ki bodo bolj pogoste na severu države. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem zmerna burja. Temperature bodo od 9 do 16, na Primorskem do 22 stopinj C.
12°C | 21°C
četrtek, 27.10.2016
9°C | 19°C
petek, 28.10.2016
5°C | 19°C
sobota, 29.10.2016
4°C | 21°C
nedelja, 30.10.2016
5°C | 21°C
Opozorila
Sreda, 26.10.2016 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Mali veliki čudeži v Lični hiši


KULTURA

| |
19.11.2013      14:54
A A

Mali veliki čudeži v Lični hiši


Odprtje razstave akademskega slikarja Mateja Metlikoviča s tem naslovom, zadnje v nizu letošnjih razstav, je bilo v soboto 16. novembra v galeriji Lična hiša v Ajdovščini.


Odprtje razstave
Odprtje razstave
Deli:

Avtor  Matej Metlikovič na razstavi predstavlja izbor del zadnjih let. V pogovoru z vodjo galerije Lična hiša Polono Kunaver Ličen se je avtor sprehodil po razstavi, predstavil vsebino razstavljenih del in pokazal na notranje vzgibe, po katerih so dela nastala. 

Poleg dveh nekoliko večjih kompozicij na platnu (diptih na temo Dvojna fantazija) in ene v steklu je tokrat poudarek na novejših delih manjših in miniaturnih formatov. Gre za cikle, ki jih je poimenoval Imaginacije (akrili na platnu in na papirju), Ikone ljubezni (male slike na lesenih ploščicah) in Zariski sanj (miniature na papirju in valoviti lepenki).

Za razliko od večjih formatov ali monumentalnejših sakralnih kompozicij, ki jih ustvarja na način zbranega komponiranja in usklajevanja delov v celote, manjša dela nastajajo na spontan, bolj ali manj improviziran način, kot rezultat impulzivnejših slikarskih eksperimentiranj, iskanj in raziskovanj. Željan je teh podob, saj z njimi vedno znova stopa v živ odnos s tem, kar se dogaja v njem, z njim, z nami in med nami. To so njegovi  mali čudeži, ki so hkrati tudi veliki! Saj so teme, ki se jih loteva, pravzaprav velike, celo monumentalne in arhetipske: teme ljubezni, hrepenenja, klicanja, kričanja, šepetanja, molitve, petja, poljubov, poleta in sanjarjenja ... Ne glede na velikost formatov so to podobe tega, kar nas iz središč naših notranjosti poganja naprej in navzgor, nas navdihuje, razveseljuje in tolaži, omogoča dialog in medčloveško bližino, hrani spomine ljubezni in sanj, sproža ustvarjalne impulze ter prebuja nova upanja in pričakovanja.

Povsem v duhu same razstave  je bila tudi čudovita glasbena popestritev, ki sta jo izvedla mlada  glasbenika Silvana Nuhijeva in Jakob Grčman.

Imaginacije, Zariski sanj in Ikone ljubezni vas v  vsej barvni ubranosti in estetski čistosti v Lični hiši pričakujejo do 4. januarja 2014.  

Niko LIčen

 

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 179
Izšla: 30.09.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.