Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.10.2016

jasno
Danes bo na Primorskem precej jasno, popoldne občasno zmerno oblačno. Drugod bo sprva tudi precej jasno, marsikje po nižinah pa bo zjutraj in dopoldne megla ali nizka oblačnost. Čez dan bo delno jasno z občasno povečano oblačnostjo. V Prekmurju in deloma na Štajerskem bo popoldne zapihal južni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 13, na Primorskem do okoli 16 stopinj C.
5°C | 18°C
nedelja, 23.10.2016
8°C | 17°C
ponedeljek, 24.10.2016
9°C | 18°C
torek, 25.10.2016
12°C | 18°C
sreda, 26.10.2016
12°C | 20°C
Opozorila
Sobota, 22.10.2016 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
18°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Lična hiša praznovala 10. rojstni dan


KULTURA

| |
23.09.2013      17:03
A A

Lična hiša praznovala 10. rojstni dan


V soboto 21. septembra je Lična hiša z odprtjem razstave dvanajstih članov društva Lična hiša obeležila deseto obletnico njenega delovanja


Rezanje jubilejne torte
Rezanje jubilejne torte
Deli:

Vrata je prvič odprla 19. septembra 2003, ko sta njena ustanovitelja, umetnika Polona Kunaver Ličen in David Ličen naznanila, da bo nova galerija  ponujala različne umetniške in kulturne dogodke. Lična hiša, ki je danes galerija, atelje in umetniško društvo, je v desetih letih delovanja dokazala, da so se napovedi njenih ustanoviteljev uresničile. Likovne delavnice za otroke in za odrasle, so bile vsa leta lepo obiskane, več kot šestdeset razstav različnih umetnikov se je zvrstilo v teh desetih letih, tudi številna potopisna predavanja, kulturni večeri, glasbene delavnice in festivali so bili del programa z namenom približati umetnost čim širšemu krogu ljudi in dokazati, da je umetnost del nas in ne kakšen oddaljen težko dosegljiv predmet.

Svoje občutke sta v nagovoru ob sobotnem praznovanju osvetlila Polona in David: »Težko je verjeti, da je minilo desetletje, odkar sva  najela to lepo staro hišo. Nostalgični občutki naju obdajajo ob spominih na prvi obisk te hiše in vzhičenje nad mislijo, da jo bova opremila po svoje in jo preuredila v galerijski prostor in prostor za ustvarjanje. Ideje so kar vrele na dan in z velikim intuziazmom sva uresničevala svoje sanje. Ustvarjanje za naju ne pomeni več samo zaslužek, užitek, napredek, ampak tudi vzgojo, podporo, zgled ... Najina sinova Oskar in Jon sta del našega današnjega ustvarjalnega procesa, soustvarjata dneve, jutra, večere. Skupaj z njima preživeti trenutki nam dajejo vedno znova novo energijo in veselje do ustvarjanja s tem, ko se čudita vsemu lepemu v naravi, ko opazita male stvari in naju ponovno učita biti otrok.

Navkljub kriznim časom, lahko rečeva, da še vedno obstajajo ljudje z optimizmom v očeh in z vero v boljšo prihodnost na ustih. Tja spadava tudi midva, saj sva skupaj z Lično hišo uspela preživeti teh deset let.«

Skozi večer praznovanja nas je z izbrano besedo vodil prof. Peter Avbar. Ob jubileju je društvo Lična hiša izdalo katalog v katerem so predstavljeni sodelujoči razstavljalci: Irena Furlan, Alina Asberga Nabergoj, Ana Maraž, Primož Fučka, Jon Hatfull, Tamara Srebot, Tadeja Ličen, Marta Jakopič Kunaver, Matej Kunaver, Katja Sarkič ter Polona in David Ličen.

Z glasbo sta večer obogatila dva mlada glasbenika: violistka Barbara Grahor ter kitarist in vokalist Samo Vovk. Pogostili smo se z Mlinotestovo  praznično torto, nazdravili s sladkim vipavskim moštom in z vini vinarja Borisa s Planine ter z dobrotami, ki so jih pripravile domače gospodinje.

Zahvala gre tudi Občini Ajdovščina, ki dejavnost društva Lična hiša vsa ta leta finančno podpira in tako omogoča bogato dejavnost, ki jo je možno  s skromnimi sredstvi in z veliko prostovoljnega z zadovoljstvom izvajati.

Razstavo si je možno ogledati do 20. oktobra - člani Društva Lična hiša vas z veseljem pričakujemo.

Niko Ličen

 

 

 

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 178
Izšla: 02.09.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.