Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 30.04.2017

jasno
Ponoči se bo zjasnilo, zjutraj bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 3, ob morju okoli 7 stopinj C.
4°C | 20°C
ponedeljek, 01.05.2017
6°C | 20°C
torek, 02.05.2017
9°C | 19°C
sreda, 03.05.2017
8°C | 22°C
četrtek, 04.05.2017
9°C | 19°C
Opozorila
Sobota, 29.4.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
20°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Lavričeva knjižnica obvešča


KULTURA, DOGODKI

| |
22.11.2016      16:31
A A

Lavričeva knjižnica obveščaDeli:

Knjižno izposojevališče Dobravlje uro in pol dlje

Izposojevališče Lavričeve knjižnice v Dobravljah bo od 3. decembra dalje poslovalo po dopolnjem urniku, in sicer med 8.00 in 12.00 uro. Knjige si bo tudi poslej mogoče izposojati ob sobotah, vendar bo knjižnica odprta poldrugo uro dlje.

Z Dojenčkom v knjižnico - še v novembru

Zadnje srečanje projekta Berem v naročju staršev bo v sredo, 30. novembra, in ne 1. decembra, kot je bilo načrtovano. Poučna, koristna in simpatična srečanja so tudi letos privabila številne mlade starše z dojenčki. Vabljeni tudi na zaključek!

Slušna zanka

Pred pričetkom Klepetalnice je knjižnica predala namenu indukcijsko oz. slušno zanko, s katero je poslej opremljen prireditveni prostor. Zanka je sestavljena iz indukcijskega kabla, napeljanega okrog prostora, prostorskega mikrofona, indukcijskega ojačevalnika in mikrofona za govorca. Namenjena je uporabnikom slušnega aparata, ki ga je mogoče nastaviti na položaj "T" oziroma na frekvenco, ki posreduje človeku s težavami v sluhu razločen govor brez (preveč) motečih šumov in zvokov. Knjižnica je označena z znakom, ki uporabnikom takšnega slušnega aparata pojasnjuje, da jim je v njej na voljo opisani tehnični pripomoček.

Zanka je pomembna pridobitev Lavričeve knjižnice, ki želi postopoma postati prijazna tudi naglušnim oz. slabo slišečim uporabnikom. Kupljena je bila z donacijo, ki jo je knjižnici namenilo podjetje TOSLA d.o.o., ki ima proizvodno enoto za sirupe oziroma prehrambne proizvode v Ajdovščini. Knjižnica se je podjetju javno zahvalila in ga uvrstila med Prijatelje knjižnice.

Knjižnici so se zahvalili tudi iz Društva gluhih in naglušnih Severne Primorske in napisali: »… Zadovoljni smo, da ste v Lavričevi knjižnici v Ajdovščini namestili indukcijsko zanko. S tem bodo vaše storitve, razna predavanja in prireditve dostopnejše osebam z okvaro sluha. Okvara sluha je nevidna invalidnost, vendar, čeprav neopazna, prizadene osebe na ključnih človekovih potrebah, to je potreba po socialni vključenosti in komunikaciji, informiranosti.« ter jim iskreno čestitali ob Dnevu splošnih knjižnic.

Knjižnica "na terenu"

Lavričeva knjižnica je šla znova »na teren«, tokrat na Slap, kjer je v sodelovanju s Krajevno skupnostjo Slap predstavila knjižna dela pisatelja Ernesta Jazbinška. V središču sta njegov roman Trdoživa Kozjanka in trilogija Zavita steza življenja, družinska kronika, ki sledi dvema generacijama žensk. Po obeh delih bralci tudi na Vipavskem radi posegajo, saj prinašata vpogled v življenjske preizkušnje, ki jih je izkusil tudi avtor sam. Kulturni večer je gostila Domačija Malik, ki letos zaznamuje 270-letnico.

 

RL
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 185
Izšla: 31.03.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
April 30 1 2 3 4 5 6 7 8 9
01.05. - 02.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Anne m. Christiansen + Pacino
05.05. - 06.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Buran
06.05. - 07.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Canine
01.05. - 02.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Anne m. Christiansen + Pacino
03.03. - 30.11.2017 | Tečaji in delavnice
PREDAVANJA IN DELAVNICE PREDELAVE SADJA, ZELIŠČ V UČNEM CENTRU BRJE 2017
05.05. - 06.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Buran
06.05. - 07.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Canine

Bodite prvi pri oddaji mnenja.