Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.01.2017

jasno
Popoldne bo v zahodnih krajih delno jasno z občasno zmerno oblačnostjo. Drugod bo pretežno oblačno, predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -4 do 1, na Primorskem do 6 stopinj C.
2°C | 5°C
četrtek, 19.01.2017
2°C | 5°C
petek, 20.01.2017
-3°C | 6°C
sobota, 21.01.2017
-7°C | 9°C
nedelja, 22.01.2017
-4°C | 8°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 13h
Do četrtka zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Počasi bo slabela v četrtek čez dan, a bo do večera na izpostavljenih legah v sunkih še lahko dosegala hitrost okoli 100 km/h.
2°C
5°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Klub starih vodopivcev


KULTURA

| |
17.11.2014      13:45
A A

Klub starih vodopivcev


Na martinovanju v Ajdovščini so vodopivci vseh generacij ustanovili svoj klub. Obnoviti želijo ubrano petje, ki je iz primorskih gostiln praktično že izginilo.


Vodopivci na strehi danes zrušenih dvojčkov v New Yorku (WTC)
Vodopivci na strehi danes zrušenih dvojčkov v New Yorku (WTC)
Deli:

Takoimenovana ameriška generacija pevcev Primorskega akademskega zbora Vinko Vodopivec, ki se dobi vsako martinovo, je tokrat medse povabil vse nekdanje in sedanje pevce. Generaciji, ki je ime dobila zaradi gostovanja v Kanadi in Ameriki (1993), so se pridružili še drugi 'veterani', saj petje v nekdanji druščini zelo pogrešajo. 

Od besed k dejanjem: ustanovili so Klub starih vodopivcev, ki se bo sestajal enkrat mesečno. Dobili se bojo in 'kašno rekli'. V obeh pomenih te fraze. Po vodopivsko se namreč reče, da 'bomo kašno rekli', ko se zapoje.

V klub vabijo vse nekdanje člane vodopivske druščine: vsak drugi petek v mesecu v gostilnici pri Fonziju v Ajdovščini (za pošto). Prvo srečanje kluba bo že 12. decembra ob 20. uri. 

Na martinovanju v Ajdovščini so pevci prepevali krepko čez polnoč. V topli noči pod starim topolom ob pošti je najbolj odmevala priljubljena in nekoč prepovedana Bazovica. Brez nje in brez Žab namreč ameriška generacija težko  zdrži. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 180
Izšla: 28.10.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.