Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 29.03.2017

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno. Na Primorskem bo čez dan prehodno zapihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 24 stopinj C.
3°C | 25°C
četrtek, 30.03.2017
6°C | 23°C
petek, 31.03.2017
7°C | 23°C
sobota, 01.04.2017
7°C | 21°C
nedelja, 02.04.2017
6°C | 21°C
Opozorila
Sreda, 29.3.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
25°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Goran Vojnović v Lavričevi knjižnici podelil ......


KULTURA

| |
10.12.2013      13:16
A A

Goran Vojnović v Lavričevi knjižnici podelil priznanja Primorci beremo 2013


Za letošnji zaključek bralnega projekta primorskih knjižnic Primorci beremo 2013 smo v Lavričevi knjižnici v goste povabili mladega pisatelja, tudi pesnika, kolumnista, scenarista in filmskega režiserja Gorana Vojnovića.


Goran Vojnović v Lavričevi knjižnici delil priznanja
Goran Vojnović v Lavričevi knjižnici delil priznanja
Deli:

V letošnjem izboru je bil nehote udeležen kar z dvema deloma, romanom Jugoslavija, moja dežela in pa kratko zgodbo Mesto je praznovalo v zbirki kratkih zgodb sodobnih slovenskih avtorjev Dan zmage.

Dva romana (Čefurji raus! (2009) in Jugoslavija, moja dežela (2012), dve Kresnikovi nagradi, nagrada Prešernovega sklada, izbor kolumn Ko Jimmy Choo sreča Fidel Castra (2010), ki obravnavajo tipike slovenske družbe, medijev, kulture, filma športa in Balkana (vsaka kolumna je čudovita kratka zgodba), dva celovečerna filma (Piran - Pirano, Čefurji raus!), cela vrsta kratkih filmov, gledališke predstave (monokomedija Čefurji raus! in predstava Tak si v SiTi Teatru (oktober 2013)) so kar velika bera za  tako mladega in delovnega ustvarjalca. Izkazal se je tudi kot prijeten sogovornik, ki je v sproščenem klepetu s publiko delil svoj pogled na ustvarjanje v različnih medijskih svetovih.

Podelil je priznanja in nagrade vsem, ki so v Lavričevi knjižnici sodelovali in z vsaj šestimi prebranimi deli tudi zaključili projekt Primorci beremo 2013. Tudi letos se je trud zaposlenih v izposoji v vseh oddelkih bogato obrestoval, saj je priznanje osvojilo kar 111 od 137 vključenih bralcev, ki so skupaj prebrali 1037 knjig. Poleg priznanja so dobili tudi knjižno nagrado in sicer prav kratke zgodbe slovenskih sodobni avtorjev Dan zmage. Kajti, kot je na podelitvi nagrade Kresnik  junija 2013 povedal letošnji zmagovalec in naš gost: »V teh težkih časih ravno v literaturi iščimo in najdimo vprašanja in odgovore in svoje zmagovalce!«

Zdenka Žigon
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 184
Izšla: 03.03.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.