Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 30.03.2017

pretežno jasno
Zvečer in ponoči bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 6, ob morju okoli 8 stopinj C.
6°C | 24°C
petek, 31.03.2017
6°C | 23°C
sobota, 01.04.2017
6°C | 22°C
nedelja, 02.04.2017
7°C | 20°C
Opozorila
Sreda, 29.3.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
24°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Franco Dugo, "Picasso in ostali mojstri"...


KULTURA

| |
19.02.2013      9:19
A A

Franco Dugo, "Picasso in ostali mojstri"


V galeriji studiofaganel v Gorici bo do 9. marca na ogled razstava goriškega grafika in umetnika Franca Duga “Picasso in ostali mostri”.


Mojster pri delu
Mojster pri delu
Deli:

Na ogled je postavljenih 24 del na papirju, v različnih formatih in tehnikah, ki se tematsko gibljejo na polju, zamejenem na eni strani z »mitom«, na drugi s »stvarnostjo«. Na listih nastopajo bodisi izjemni likovni umetniki, ki so s svojimi stvaritvami usmerjali tok zgodovine umetnosti in so za Franca Duga vir navdiha, bodisi prijatelji in kolegi, s katerimi goriški umetnik deleži vzajemno spoštovanje in prijateljstvo.

Prvi sklop, večinoma prvič javno predstavljenih del, je osredotočen na lik Pabla Picassa, kakršen se kaže na fotografijah, ki jih je sam španski umetnik posnel v pariškem ateljeju v letih 1915 in 1916. Ob njem se Dugo klanja tudi drugim mojstrom, predvsem tistim s področja grafike, kot sta Duerer in Rembrandt. Slednji je po mnenju Goričana preprosto »nedosegljiv«. Ob teh so upodobljeni tudi umetniki, ki ne sodijo na likovno področje, marveč na glasbeno sceno, kot izjemni jazzist Miles Davis, Dugov »sopotnik« vse od mladih let.

V drugem sklopu razstave Dugo nastopa tako rekoč v prvi osebi in se v seriji avtoportretov majhnega formata sooča in razgovarja s predstavniki realnega sveta, s slikarji, grafiki in likovnimi kritiki. V večini primerov gre za skice, osnutke in študije, ki ponazarjajo različne stopnje dozorevanja umetnostnega dela, vse do zaključne, estetsko dovršene stopnje, ki je tudi običajno namenjena v javnost.

Na razpolago je tudi razstavni katalog, natisnjen v stotih izvodih, ki jih je Franco Dugo oštevilčil in podpisal. Prvih dvajset izvodov vsebuje tudi »Tihožitje«, priložnostno jedkanico majhnega formata, ki jo je natisnil sam umetnik.

 

 

FRANCO DUGO

Picasso e altri maestri

Picasso in ostali mojstri

 

8. februar – 9. marec 2013

 

studiofaganel, viale XXIV maggio 15/c, 34170 Gorica.

 

torek-petek 9.30-13.00, 16.00-19.30

sobota 10.00-13.00, 16.00-19.30

 

razstavni katalog

spremno besedilo: Cristina Burcheri

prevod v slovenščino: Saša Quinzi

oblikovanje: studiofaganel in Andrea Occhipinti

 

vstop prost

 

info:

tel: +39.0481.81186

info@studiofaganel.com

 

 
Priloge:
MS Office Word 2003
picassoinostalimojstri_traduzioneinslo.doc
9322_picassoinostalimojstri_traduzioneinslo.doc (42 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 184
Izšla: 03.03.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.