Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 29.03.2017

jasno
Popoldne bo jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 21 stopinj C.
2°C | 24°C
četrtek, 30.03.2017
7°C | 23°C
petek, 31.03.2017
6°C | 22°C
sobota, 01.04.2017
6°C | 21°C
Opozorila
Torek, 28.3.2017 ob 15h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
24°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Donacija Pilonovi galeriji


KULTURA

| |
27.09.2012      15:10
A A

Donacija Pilonovi galeriji


V Pilonovi galeriji je na ogled donacija slik in risb Milana Klemenčiča, ki jih je galeriji podarila slikarjeva hčerka Mojca Klemenčič.


Pepca Klemenčič Lorencuti
Pepca Klemenčič Lorencuti
Deli:

Pilonova galerija želi z razstavo izraziti hvaležnost Mojci Klemenčič za podarjene slike in risbe ter izkazati spoštovanje umetniku, ki je s svojo ustvarjalnostjo na področju slikarstva, fotografije in lutkarstva oplemenitil in obogatil naše kraje in tudi širšo slovensko deželo.


Donacijo sestavlja 19 slik v oljni tehniki na različnih nosilcih (platno, lepenka ali les) ter 17 risb s tušem ali svinčnikom na papir. Ti risarski utrinki, male razpoloženjske vinjete, predvsem duhovito in pronicljivo v karikaturo zajeti portreti ljubljanskih meščank, pa tudi secesijsko zasnovane risbe ter mestne vedute, zarisane s svinčnikom, kljub svoji časovni oddaljenosti in zategadelj nostalgični noti nekako dopolnijo in osvežijo spomin na Klemenčiča, zapisovalca takratnega življenja in časa.

Klemenčičev slikarski in risarski opus nam na iskren in odkrit način orisuje podobo takratnega časa in ljudi, obenem pa predstavlja dragocen dokument življenja in dela samega umetnika. Spremljajoči katalog (z besedilom Tanje Cigoj ter oblikovanjem Primoža Breclja) vsebuje tudi podroben seznam podarjenih Klemenčičevih del.
Povezave:venopilon.com/
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 184
Izšla: 03.03.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.