Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

oblačno
Ponoči bo oblačno, dež bo zajel večji del Slovenije, na Primorskem bo lahko tudi zagrmelo. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo.
14°C | 16°C
petek, 28.04.2017
13°C | 18°C
sobota, 29.04.2017
8°C | 19°C
nedelja, 30.04.2017
3°C | 19°C
ponedeljek, 01.05.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 18h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
14°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Dobrodelni koncert Burja dobrote Škofijske ......


KULTURA, ŠOLSTVO

| |
20.04.2013      8:59
A A

Dobrodelni koncert Burja dobrote Škofijske gimnazije Vipava


V nedeljo, 14. aprila, je športna dvorana Škofijske gimnazije Vipava zopet spremenila svoj namen: preoblekla se je v pomladne barve, se z odprtimi dežniki poslovila od deževnih mesecev in svoja vrata odprla obiskovalcem dobrodelnega koncerta. Kljub temu da se je tiste nedelje sonce prvič po mnogih mesecih radodarno razdajalo, je dijakom ŠGV prisluhnilo lepo število gostov.


Deli:

Koncert je bil vsaj z dveh vidikov nekaj posebnega: organizirali so ga dijaki sami, pod vodstvom Dijaške skupnosti ŠGV (predseduje ji Miha Saksida), z namenom, da pomagajo svojim vrstnikom, ki težko nosijo finančna bremena današnjega šolanja. Zaposleni na ŠGV smo bili nad idejo samega koncerta izjemno navdušeni, saj smo prepričani, da naš svet ne bo popolnoma skrenil s tira, če bodo mladi sposobni ohraniti voljo do dela in zavedanje, da na svetu nismo edini in da lahko sobivamo le, če nam za soljudi ni vseeno.

Na žanrsko zelo raznolikem koncertu so nastopili: mešani in moški zbor pod vodstvom dijaka Mateja Marca, šolski orkester, ki ga je vodila Meta Praček, šolski bend s pevkama Teo Ferjančič in Nives Trošt, ter solisti: Erik Novak, Tjaša Fajdiga (na klavirju jo je spremljala Meta Fajdiga) in Nejka Čuk. Mnoge priredbe skladb so bile delo Barbare Grahor. Prošnji dijakov za sodelovanje so se odzvali tudi profesorji in se predstavili pod vodstvom Igorja Hodaka.

Kako je bilo biti del tega dogajanja, je zapisala dijakinja Zala Žezlina:»Na dobrodelnem koncertu Burja dobrote sem sodelovala kot članica orkestra. Svojo nalogo sem z veseljem opravljala, saj sem se zavedala, da bo denar, zbran z vstopnicami, pomagal mnogim dijakom naše šole. In četudi je sonček med odmori vsak dan bolj vztrajno vabil na šolsko dvorišče in nisem hotela celotnega odmora 'zapraviti' za vaje, se je splačalo, saj je bil koncert res super. Zdi se mi, da so tudi ostali nastopajoči dali vse od sebe in res nastopili s srcem in sočutjem do drugih. Po koncertu sem občutila neverjetno zadovoljstvo, da s svojo glasbo nisem osrečevala le sebe, temveč sem nekomu tudi pomagala. In verjemite, to je izjemno dober občutek.«

 

Bojana P. Kompara
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 185
Izšla: 31.03.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
April 27 28 29 30 1 2 3 4 5 6
28.04.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Sara Renar
01.05. - 02.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Anne m. Christiansen + Pacino
05.05. - 06.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Buran
06.05. - 07.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Canine
28.04.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Sara Renar
29.04.2017 | Družabni dogodki
Hardcore v žilo: Mališa Bahat, Mysery for a living in Nailed in
01.05. - 02.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Anne m. Christiansen + Pacino
03.03. - 30.11.2017 | Tečaji in delavnice
PREDAVANJA IN DELAVNICE PREDELAVE SADJA, ZELIŠČ V UČNEM CENTRU BRJE 2017
05.05. - 06.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Buran

Bodite prvi pri oddaji mnenja.