Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 29.04.2017

pretežno oblačno
Danes bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Popoldne bodo v notranjosti Slovenije krajevne plohe. Na Primorskem bo pihala šibka burja, drugod veter vzhodnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 16, na Primorskem do okoli 18 stopinj C.
8°C | 19°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 20°C
ponedeljek, 01.05.2017
6°C | 20°C
torek, 02.05.2017
10°C | 18°C
sreda, 03.05.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Sobota, 29.4.2017 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Budanjski pevci in pevke ne počivajo


KULTURA, DRUŠTVA

| |
19.12.2013      18:23
A A

Budanjski pevci in pevke ne počivajo


Za budanjske pevce in pevke so bili pozni jesenski dnevi polni novih izzivov in izkušenj. Vokalna skupina Šumljak je obiskala svojega rojaka v Srbiji, dekleta iz Vokalne skupine Grlica smo se podala na tekmovanje v Postojno, Marko Ferjančič in Borut Peljhan pa sta se udeležila tekmovanja v Beogradu.


Šumljak v Srbiji ...
Šumljak v Srbiji ...
Deli:

Predzadnji vikend v novembru smo se pevci iz moške Vokalne skupine Šumljak podali na prvo daljše gostovanje in sicer v Srbijo k budanjskemu rojaku, župniku Marku Troštu, ki vodi katoliške župnije v mestih Jagodina, Aleksinac in Smederevo. Povabil nas je, da s petjem sooblikujemo slovesni blagoslov del na mozaiku patra Marka Rupnika v župnijski cerkvi v Smederevem.

Prvi dan smo obiskali Jagodino, kjer smo tudi prespali in si naslednji dan ogledali njene znamenitosti, popoldne pa smo se podali še v Aleksinac. Tam smo v pravoslavni cerkvi odpeli krajši program duhovnih pesmi. Gostovanje smo zaključili v Smederevem, kjer smo dopoldne najprej zapeli pri sveti maši, popoldne pa smo skupaj z župnijskim zborom sv. Nikolaja iz Aleksinca in inštrumentalnim komornim ansamblom Sirius sooblikovali kulturni program, v katerem so se združili slovenska narodna  in duhovna pesem ter pravoslavna liturgija. O tem zgodovinskem dogodku sodelovanja katoliških in pravoslavnih glasbenikov, je poročala tudi RTV Smederevo. Dogodka se je poleg drugih visokih gostov udeležil sam beograjski nadškof slovenskega rodu, msgr. Stanislav Hočevar.

Poleg lepega sprejema se nas je v treh dneh gostovanja v Srbiji dotaknil tudi zgled našega rojaka Marka, ki se trudi za spoštljivo sobivanje med kristjani različnih veroizpovedi ter odprtost za sočloveka. Upamo, da bomo to znali ohraniti in posredovati naprej tudi v domačem okolju.

Čez teden dni, na prvi decembrskidan se je v Postojni odvijalo Regijsko tekmovanje odraslih pevskih zasedb, katerega smo se udeležile pevke Društva Vokalna skupina Grlica Budanje pod vodstvom Katarine Kodele Zadnikar. To je bil za nas prav poseben dogodek, saj se zbor, v svoji več kot 30-letni karieri, še nikoli ni preizkusil na nobenem tekmovanju.

Tekmovanje je potekalo v treh skupinah. Same smo nastopile v prvi, dopoldanski skupini, tako da je bilo še težje čakati na razglasitev rezultatov, ki je bila šele zvečer. Vendar smo kmalu pozabile na vso nestrpnost, saj smo se zelo razveselile novice, da smo osvojile 77,7 točk in s tem srebrno priznanje. Tako je bil ves trud poplačan in sedaj, pogumno korakamo naprej, novim izzivom naproti. Seveda pa vedno z veseljem sprejmemo v svoje vrste vse, ki so pripravljene deliti svoj prosti čas z nami.

Prej kot v mesecu dnista se dva Budanjca, člana Vokalne skupine Šumljak, Marko Ferjančič in Borut Peljhan vrnila v Srbijo. Tokrat na tekmovanje solopevcev v Beograd. Oba sta dosegla lepe rezultate.

VS Grlica in Šumljak
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 185
Izšla: 31.03.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
April 29 30 1 2 3 4 5 6 7 8
01.05. - 02.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Anne m. Christiansen + Pacino
05.05. - 06.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Buran
06.05. - 07.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Canine
29.04.2017 | Družabni dogodki
Hardcore v žilo: Mališa Bahat, Mysery for a living in Nailed in
01.05. - 02.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Anne m. Christiansen + Pacino
03.03. - 30.11.2017 | Tečaji in delavnice
PREDAVANJA IN DELAVNICE PREDELAVE SADJA, ZELIŠČ V UČNEM CENTRU BRJE 2017
05.05. - 06.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Buran
06.05. - 07.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Canine

Bodite prvi pri oddaji mnenja.