Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.10.2016

oblačno
Ponoči bo na severovzhodu zmerno do pretežno oblačno, pihal bo okrepljen jugozahodnik. Drugod bo oblačno, v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 9 do 15, ob morju in na Goriškem okoli 17 stopinj C.
14°C | 18°C
sreda, 26.10.2016
14°C | 19°C
četrtek, 27.10.2016
7°C | 19°C
petek, 28.10.2016
4°C | 18°C
sobota, 29.10.2016
3°C | 20°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.10.2016 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Nov logistični center v Ajdovščini


GOSPODARSTVO

| |
20.04.2016      11:34
A A

Nov logistični center v Ajdovščini


V obrtni coni Mirce v Ajdovščini so s priložnostno slovesnostjo odprli nov logistični center firme Codognotto d.o.o., slovenske družbe sicer globalnega podjetja Codognotto Group iz Italije.


Deli:

Družinsko podjetje iz Salgarede blizu Trevisa se ukvarja z logističnimi storitvami, prvenstveno s cestnim prevozom, saj razpolaga s kar dva tisoč tovornjaki, poleg tega pa organizira tudi prevoze po morju, zraku in tudi z vlaki. Podružnice ima razpršene po celi Evropi, pa tudi na oddaljenih celinah. Poleg organizacije samih prevozov ponuja celovito paleto logističnih storitev vključno s skladiščenjem in opremo blaga za distribucijo.

Za Ajdovščino so se odločili zaradi ugodnih pogojev oziroma primernih cen zemljišč in komunalne opreme. Kot je na odprtju dejal predsednik matične družbe Maurizio Codognotto, jim je učinke svetovne krize uspelo ublažiti zato, ker ekonomije ne dojemajo zgolj skozi finančne učinke, pač pa na prvo mesto postavljajo delo in človeške vire in je prepričan, da bo tudi ajdovska podružnica delovala v tem smislu. Njen direktor Anton Kobal se je vodstvu matične družbe zahvalil za vso podporo pri vodenju naložbe, gradbenikom za izvedbo, vodstvu ajdovske občine pa: »… zato, ker se ni ustrašilo tujega kapitala!«

Občino je na slovesnosti zastopal podžupan Alojzij Klemenčič, zadolžen za gospodarstvo. Ajdovski družbi je zaželel 'uspešno delo in dolgo življenje', prihod italijanskega investitorja pa je ob tem dokaz, da prizadevanja in ukrepi občine pri odpiranju novih mest delujejo: »Pospešeno se trudimo, da bo širše območje ob obvoznici, hitri cesti in železnici pripravljeno za gradnjo novih hal in proizvodnih prostorov in bo v vaši soseščini kmalu zelo živahno!«

ep

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 179
Izšla: 30.09.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.