Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 26.05.2017

jasno
Popoldne bo sončno z nekaj kopaste oblačnosti, ki bo bolj pogosta na vzhodu. Ponekod bo pihal severovzhodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 21 do 26 stopinj C.
11°C | 25°C
sobota, 27.05.2017
12°C | 27°C
nedelja, 28.05.2017
14°C | 29°C
ponedeljek, 29.05.2017
12°C | 28°C
torek, 30.05.2017
14°C | 29°C
Opozorila
Petek, 26.5.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
25°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Mlinotestovo poslovanje omogoča izplačilo ......


GOSPODARSTVO

| |
19.05.2016      21:58
A A

Mlinotestovo poslovanje omogoča izplačilo dividendFoto: Primorske novice
Foto: Primorske novice
Deli:
Na včerajšnji skupščini, ki so se jo udeležili delničarji, ki predstavljajo dobrih 77 % delnic z glasovalno pravico, so se delničarji družbe seznanili z letnim poročilom za leto 2015, odločali so o delitvi bilančnega dobička, podelitvi razrešnice upravi in nadzornemu svetu ter o imenovanju revizorja za leto 2016. Glede delitve dobička sta uprava in nadzorni svet predlagala, da se za dividende razdeli del bilančnega dobička iz leta 2015 po katerem bi znašala dividenda 0,17 EUR na delnico, izglasovan pa je bil nasprotni predlog, ki ga je predlagal delničar Vipa Holding d.d. – v likvidaciji in na podlagi katerega se bodo najkasneje v tridesetih dneh po skupščini izplačale dividende v višini 0,43 EUR na delnico.
Delničarji so potrdili predloga uprave in nadzornega sveta, da se upravi družbe podeli razrešnica za delo v letu 2015. V letu 2015 je Mlinotest vodila 3-članska uprava, ki jo je vodil David Nabergoj kot predsednik uprave, Danilo Kobal in Matija Majcenovič pa sta bila člana uprave. Skupščina je tudi potrdila predlog uprave in nadzornega sveta, da se nadzornemu svetu razrešnice za 2015 ne podeli. Funkcije članov nadzornega sveta so opravljali Borut Kuharič kot predsednik, Silvan Peršolja kot namestnik predsednika in Nataša Krajnc kot predstavnica zaposlenih.  
Za revizorja družbe je bila na skupščini skladno s predlogom nadzornega sveta imenovana družba KPMG Slovenija, d.o.o.. Zoper sklep o delitvi dobička je bila napovedana izpodbojna tožba. 
Mlinotest d.d. je v letu 2015 ustvaril 45 milijonov prihodkov, skupina Mlinotest pa 57 milijonov evrov. Čisti rezultat na ravni skupine je znašal 956 tisoč evrov, Mlinotesta d.d. pa 974 tisoč evrov. »Konkurenca v naši branži je izjemno zahtevna, vendar ostajamo zvesti kakovosti in programu povečevanja proizvodnje, tako v količinskem smislu kot tudi v uvajanju novih proizvodov po meri kupcev. To je bila naša zaveza delničarjem in vsem drugim, ki so nam v preteklih letih izrazili zaupanje in izpolnjevali jo bomo tudi v prihodnje,« je po skupščini povedal David Nabergoj, predsednik uprave Mlinotest d.d.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 187
Izšla: 26.05.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.