Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 28.03.2017

jasno
Zvečer in ponoči bo jasno. Šibka burja na Primorskem bo večinoma ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 0, ob morju ter deloma v Vipavski dolini od 0 do 4 stopinje C.
2°C | 21°C
sreda, 29.03.2017
4°C | 24°C
četrtek, 30.03.2017
7°C | 23°C
petek, 31.03.2017
5°C | 22°C
Opozorila
Ponedeljek, 27.3.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
21°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Brezposelnost v občini Ajdovščina letos nižja ......


GOSPODARSTVO, POSLOVNE

| |
13.08.2015      14:40
A A

Brezposelnost v občini Ajdovščina letos nižja za 10 odstotkov


Po zadnjih uradnih podatkih o številu brezposelnih po Sloveniji se ugodni trendi na trgu dela nadaljujejo tudi na začetku druge polovice leta. Še posebej so spodbudne številke na območju Urada za delo Ajdovščina, kjer se je število brezposelnih letos zmanjšalo za konkretnih 10 odstotkov.


Deli:

Brezposelnost je na državni ravni tudi julija upadla, resda nekaj manj kot v preteklih mesecih – za 0,6 odstotka. Je pa občutna razlika za obdobje enega leta. Od lanskega do letošnjega julija se je brezposelnost znižala za 5,7 odstotka. Spodbudno je tudi, da se ugodni trendi odražajo med mladimi in iskalci prve zaposlitve, kar kaže, da so ukrepi iz programa Jamstvo za mlade vendarle začeli delovati.

Tudi na območju Urada za delo Ajdovščina je število brezposelnih najnižje v starostni kategoriji do 24 let, kar je tudi po drugi plati razumljivo, saj v tem starostnem obdobju še veliko mladih študira in torej ne 'kvari' statistike. Je pa morda presenetljivo, da je največ brezposelnih v starostnem obdobju med 30 in 40 leti, torej v delovno najboljših letih. Toda takšno je stanje tudi na državni ravni. Ajdovska slika se od državne in primerjave z nekaterimi drugimi regijami razlikuje tudi po tem, da ima nižji odstotek brezposelnih med starejšimi od 55 let.

Potem ko je število brezposelnih v ajdovski občini ob začetku leta še presegala 'psihološko' mejo tisoč brezposelnih (1023), pa je sedem mesecev kasneje stanje vendarle bolj spodbudno. Iskalcev zaposlitve je kar sto manj (924), torej za okrog deset odstotkov.

Na drugi strani pa tudi podjetja iščejo delavce, le da očitno ponudba ni usklajena s povpraševanjem – še vedno so na Ajdovskem najbolj zaželeni profili s področja gradbeništva in strojnih dejavnosti, pa tudi denimo logopedi. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 184
Izšla: 03.03.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.