Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

oblačno
Danes bo v vzhodnih krajih občasno še nekaj sonca, drugod pa bo večinoma oblačno. Zjutraj bo občasno deževalo na širšem območju Julijskih Alp ter ponekod na Notranjskem in Kočevskem, čez dan se bodo padavine krepile in se občasno pojavljale še ponekod v osrednjih krajih in na severu do Koroške. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 19, v vzhodnih krajih do 22 stopinj C.
12°C | 17°C
četrtek, 27.04.2017
14°C | 16°C
petek, 28.04.2017
13°C | 17°C
sobota, 29.04.2017
7°C | 19°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 9h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
12°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Z združitvijo v slovenski vinski vrh


EVROPSKI PROJEKTI

| |
07.10.2013      14:23
A A

Z združitvijo v slovenski vinski vrh


V vinski kleti Vipava 1894 so se srečali župani Vipavske doline, svetniki, gospodarstveniki in vinogradniki. Z druženjem in degustacijami žlahtne kapljice so začeli s promocijo kakovostnih in vrhunskih vin zaščitenega geografskega porekla (ZGP) vinorodnega okoliša Vipava.


Boris Jež, predsednik uprave Vipava 1894 je poudaril pomembnost povezovanja vinorodnega okoliša Vipava in vipavske regije.
Boris Jež, predsednik uprave Vipava 1894 je poudaril pomembnost povezovanja vinorodnega okoliša Vipava in vipavske regij...
Deli:

Vipava, 18. septembra -  V vinski kleti Vipava 1894 so se v veselem času trgatve srečali župani Vipavske doline, svetniki, gospodarstveniki in člani skupine proizvajalcev vinorodnega okoliša Vipava. Ob strokovnem vodstvu so si ogledali izredno vipavsko vinsko klet in degustirali kakovostna in vrhunska vina zaščitenega geografskega porekla. Gostje so imeli priložnost spoznati iz prve roke integrirano pridelavo od grozda do vina.

Boris Jež, predsednik uprave Vipava 1894, se skupaj s skupino proizvajalcev vinorodnega okoliša zavzema za povezovanje na lokalni ravni z namenom postati številka ena v Sloveniji.

»Od vinogradnika do vina imamo vse pod kontrolo, zato želimo krepiti vedenje o našem vinorodnem okolišu, ki se za vsako letino znova upira neprilikam narave. Ljudem, pivcem in ljubiteljem vin želimo povedati, da so naša vina vrhunska in geografsko zaščitena, promovirati želimo Vipavsko dolino kot vinorodno deželo in kot turistično destinacijo. Vipavska dolina si zasluži več gostov, želimo si postati prepoznavni po žlahtnosti.«

S strokovno izobraževalnimi ekskurzijami in druženji so se namreč začele obsežne promocijske aktivnosti, ki bodo trajale tri leta in sodijo v projekt 'Informiranja in pospeševanja prodaje vin skupine proizvajalcev vinorodnega okoliša Vipava za kakovostna in vrhunska vina zaščitenega geografskega porekla'.

V projektu sodeluje skupina proizvajalcev vinorodnega okoliša Vipava, kjer je združenih 36 vinogradnikov iz Vipavski doline, ki so ravno z združitvijo uspeli pridobiti sredstva iz razpisa Programa razvoja podeželja RS 2007 - 2013 in tako zagotoviti sofinanciranje Evropskega kmetijskega sklada za razvoj podeželja in države Slovenije, tretjinski delež pa bodo financirali sami.

Osrednji cilj projekta je promocija kakovostnih in vrhunskih vin zaščitenega geografskega porekla in hkrati povečanje informiranosti širše javnosti o vinorodnem okolišu Vipava, ki bo doprinesla k prepoznavnosti vipavske regije, utrditvi vinorodnega okoliša kot turistične destinacije in ozaveščanje o vinarski industriji vinorodnega okoliša Vipava ter o bogati slovenski vinski kulturi.

Boris Jež poudarja pomen združevanja celotne Vipavske doline, saj se tako demonstrira najtesnejša organska povezanost med pridelovalci grozdja in pridelavo vina in pri tem puščajo odprta vrata tudi drugim, ki sledijo enaki viziji in ciljem, saj želijo, da bi vinorodni okoliš Vipava v nekaj letih znova postal prvi vinorodni okoliš v Sloveniji. Tako želijo izboljšati prodajne poti vin, jih uvrstiti v višji cenovni razred in povečati izvoz. Vinogradništvo je namreč panoga na kateri Slovenija gradi svojo identiteto, saj ima izjemno vinsko dediščino, ki jo je treba izpostaviti in predstaviti domači javnosti in svetu, iz tega dejstva so pri zastavitvi projekta tudi izhajali.

PR

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 185
Izšla: 31.03.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
April 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
28.04.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Sara Renar
01.05. - 02.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Anne m. Christiansen + Pacino
05.05. - 06.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Buran
28.04.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Sara Renar
29.04.2017 | Družabni dogodki
Hardcore v žilo: Mališa Bahat, Mysery for a living in Nailed in
01.05. - 02.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Anne m. Christiansen + Pacino
03.03. - 30.11.2017 | Tečaji in delavnice
PREDAVANJA IN DELAVNICE PREDELAVE SADJA, ZELIŠČ V UČNEM CENTRU BRJE 2017
05.05. - 06.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Buran

Bodite prvi pri oddaji mnenja.