Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.10.2016

jasno
Zvečer bodo krajevne plohe povsod ponehale. Noč bo večinoma oblačna, le na Primorskem bo deloma jasno. Burja se bo nekoliko okrepila.
10°C | 18°C
petek, 28.10.2016
4°C | 19°C
sobota, 29.10.2016
5°C | 20°C
nedelja, 30.10.2016
6°C | 20°C
ponedeljek, 31.10.2016
6°C | 19°C
Opozorila
Sreda, 26.10.2016 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
18°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Projekt Holistic na Ajdovščini v maju


GASILCI IN ZAŠČITA, EVROPSKI PROJEKTI

| |
31.05.2016      15:17
A A

Projekt Holistic na Ajdovščini v maju


Glavni cilji projekta Holistic so zmanjšati število in omiliti posledice požarov v naravi, zaščititi prebivalce in njihovo premoženje, obvarovati naravne in kulturne vire ter nenazadnje tudi izboljšati ozaveščenost ljudi o pomembnosti požarne varnosti. Kako preprečiti požar v naravi? Kako zmanjšati tveganje za izbruh požara? Kako reagirati in kaj storiti, če do požara pride? Kako in zakaj sanirati posledice požara v naravi? Vsa ta vprašanja in še mnoga druga projekt Holistic skozi svoje aktivnosti ozaveščanja naslavlja in nanje poskuša odgovoriti.


Deli:

Zadnji vikend v maju se je projekt Holistic s svojimi aktivnostmi ozaveščanja predstavil na tradicionalni prireditvi Ajdovščina v maju. Stojnica Holistic je stala na osrednjem trgu v Ajdovščini celo soboto in nedeljo. Ponujala je številne izobraževalne in zabavne aktivnosti ter promocijske izdelke, namenjene tako otrokom kot odraslim. Poleg pobarvank s poučno vsebino in likovnih delavnic na temo požarov v naravi je bil otrokom še posebej zanimiv pano gasilca z odprtino za obraz. Prav vse obiskovalce pa je navdušila simpatična maskota Holistic. V nedeljo sta se ekipi Holistic na stojnici pridružila tudi Gregor in Dejan iz Prostovoljnega gasilskega društva Selo. Pripeljala sta se z gasilskim vozilom za požare v naravi, ki je bilo obiskovalcem na voljo za ogled in preizkus.

Skozi zabavne vsebine so se imeli obiskovalci priložnost podučiti o požarni varnosti in podrobno seznaniti s projektom Holistic. Skratka, na stojnici Holistic aktivnosti in zabave res ni manjkalo.

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 179
Izšla: 30.09.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.