Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 25.02.2017

jasno
Zvečer in del noči bo oblačno s padavinami. Meja sneženja se bo v prvi polovici noči spustila do nadmorske višine okoli 500 m. Na Primorskem bo zapihala zmerna burja. V drugem delu noči bodo padavine ponehale in do jutra se bo od severa že večinoma razjasnilo. Najnižje jutranje temperature bodo od -1 do 5, v alpskih dolinah do -5 stopinj C.
5°C | 13°C
nedelja, 26.02.2017
-4°C | 13°C
ponedeljek, 27.02.2017
-1°C | 14°C
torek, 28.02.2017
4°C | 13°C
sreda, 01.03.2017
2°C | 14°C
Opozorila
Petek, 24.2.2017 ob 19h
V drugem delu noči in v soboto dopoldne bo burja predvsem na območju Vipavske doline v sunkih lahko dosegala hitrost med 90 in 100 km/h. Nato bo slabela.
5°C
13°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Mednarodna izmenjava mladih astronomov


DOGODKI, DRUŠTVA, EVROPSKI PROJEKTI

| |
22.07.2013      13:02
A A

Mednarodna izmenjava mladih astronomov


Konec avgusta bo potekala mednarodna izmenjava v okviru programa Mladi v akciji, kjer se bodo mladi iz Bolgarije, Norveške in Slovenije ukvarjali s temami iz astronomije in svetlobnim onesnaženjem.


Mednarodna ekipa astronomov
Mednarodna ekipa astronomov
Deli:
Organizira jo Astronomsko društvo Nanos s Srednjo šolo Veno Pilon Ajdovščina, natančneje Andrej Rutar in Miha Černetičin druge partnerske organizacije. AD Nanos s to izmenjavo širi svojo tradicijo, saj že vrsto let prireja astronomske tabore za osnovnošolce in dijake na Kovku, kjer bo 9 dni potekala tudi ta izmenjava.

Udeleženci iz Slovenije smo se že dobili in tudi imeli videokonferenco z norveško ekipo. Razdelili smo si naloge, ki jih bomo opravili do izmenjave. Naredili bomo predstavitev o svetlobnem onesnaženju v Ajdovščini, predstavitev Slovenije in Ajdovščine, za kulinarični večer na izmenjavi bomo naredili tudi nekaj tradicionalnih slovenskih jedi, napisati moramo povabilo slovenskemu poslancu v evropskem parlamentu in zamisliti si moramo igre, ki nam bodo pomagale se spoznati in lažje začeti dan. Enake naloge imata tudi bolgarska in norveška ekipa, le da oni delajo za svoje države.

Ker pa ga ni čez pogovor iz oči v oči, so nas prišli konec junija za tri dni obiskati iz vsake države po en voditelj in en udeleženec. V sredo, 27. junija, smo jim razkazali Ajdovščino in se nato ob večerji bolje spoznali. Naslednje jutro smo jim razkazali taborniško hišo in opazovališče na Kovku, popoldne pa smo imeli formalni sestanek, kjer smo si razdelili naloge, sprejeli njihove predloge ter se dogovorili o pravilih in detajlih glede aktivnostih na izmenjavi. Zvečer je sledilo opazovanje neba, v petek smo se samo še poslovili, saj so imeli lete že zelo zgodaj. Z obiskom smo vsi bili zadovoljeni in se že veselimo izmenjave.

Blaž Černetič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!